Αρχική » Ενοριακά Νέα
Η εορτή των Αγίων Τεσσαράκοντα εορτάσθηκε την ημέρα της μνήμης των την Πέμπτη το πρωί 9 Μαρτίου 2023 με τις από το Τυπικό της Εκκλησίας μας οριζόμενες Ακολουθίες δηλ.του Μεσονυκτίου του Όρθρου των Ωρών και της Προηγιασμενης Θ.Λειτουργιας.
Περι το τέλος ευλογήθηκαν τα  τεσσαράκοντα αρτίδια που προσκόμισε η Ενοριτισσα μας κ.Π.Κ εις Τιμήν των Αγίων και προσφέρθηκαν ως ευλογία στους ισάριθμους και πλέον πιστούς!!
Ευχηθήκαμε οι Άγιοι Τεσσαράκοντα να ευλογούν την Τεσσαρακονθήμερη πορεία μας και να πρεσβεύουν να αξιωθούμε και της Λαμπροφόρου Αναστάσεως.