Αρχική » Ο Ναός μας » Εκδόσεις

Η ΕΝΤΥΠΗ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΑΣ

Ἡ Ἐνορία εἶναι ἕνα πνευματικό ἐργαστήρι με καθημερινές, ἑβδομαδιαῖες, ἐπίκαιρες, τακτικές καί ἔκτακτες ἐκδηλώσεις καί δραστηριότητες. Βασική προϋπόθεση γιά τήν συμμετοχή τῶν Ἐνοριτῶν σ’ αὐτές εἶναι ἡ ἐνημέρωση, ἡ ὁποία ἐκτός ἀπό τίς ἀνακοινώσεις πού γίνονται κάθε Κυριακή ἀπό τόν Ἱερέα, ἔχει λάβει τήν μορφή προσωπικῆς πρόσκλησης γιά τόν καθένα μέ το ἔντυπο ὑλικό πού διανέμεται, μέ τό περιοδικό «ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ», μέ τίς διάφορες γραπτές προσκλήσεις καί ἀνακοινώσεις, μέ τήν τοιχοκόλληση ἀφισσῶν σέ κεντρικά σημεῖα τῆς συνοικίας, μέ τήν ἀνάρτηση πανῶ κ.λπ.

νορία δείχνει μπρακτα τήν διάθεσή της γιά τήν πληροφόρηση τν νοριτν της καί κυρίως θεωρε λους πώνυμους καί χι νώνυμο πλθος γι’ ατό καί τούς προσκαλε προσωπικά. Στούς Ἐνορίτες ἀπομένει να ἀξιοποιοῦν αὐτήν τήν ἐγκάρδια διάθεση και νά ἀνταποκρίνονται στίς ἐκδηλώσεις (λειτουργικές, πολιτιστικές κ.ἄ.) τῆς Ἐνορίας.

ΟΙ ΕΝΟΡΙΑΚΕΣ ΜΑΣ ΕΚΔΟΣΕΙΣ

1.Μηνιαῖο τεῦχος «ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ».

2.Βίος καὶ Παράκληση τοῦ Ἁγίου.

3.Ἐνοριακὸ Ἡμερολόγιο.

4.Ἔντυπα για: α΄ Ἐξομολόγηση. β΄ Θ.Λειτουργία. γ΄Εὐχέλαιο. δ΄ Ἁγιασμό. ε΄ Βάπτιση. ς΄ Γάμο. ζ΄ Τεθλιμένους η΄ Νεοειδωλολατρεία. θ΄ Νηστειοδρόμιο. ι΄ Αντιαιρετικό. ια΄ «Γνωριμία μὲ τὸν Ἅγιο τῆς Ἐνορίας μας» τὰ ὁποῖα διανέμονται κατὰ περίσταση και βρίσκονται πάντοτε στο Ἐπιτροπικὸ τοῦ Ναοῦ.

5.Ακολουθία της Παναγίας της Γερόντισσας ποίημα του Μακαριστού π.Γερασίμου Μοναχού Μικραγιαννανίτου Υμνογράφου της ΜτΧΕ.

6.Ακολουθία της Συνάξεως των Βοιωτών Αγίων ποίημα του Μακαριστού π.Γερασίμου Μοναχού Μικραγιαννανίτου Υμνογράφου της ΜτΧΕ.

7.Ακολουθία του Θαύματος του Αγίου τον Οκτώβριο του1943 ποίημα της Καθηγουμένης της Ι.Μ Αγ.Ιεροθέου Μεγάρων Ισιδώρας Μοναχής   (υπο έκδοση).

8.Ακολουθία των Εγκωμίων του Οσιομάρτυρος Νικολάου του Νέου και Ευχές προς Αυτόν (εκ της Πλήρους Ασματικής Ακολουθίας του Αγίου τη επιμελεία του Γέροντος και Καθηγουμένου της Ι.Μ Αγ.Νικολάου Άνδρου π.Δωροθέου Θεμελή )για Ενοριακή χρήση.

Αυτά  δημιουργήθηκαν  τυπώνονται και διανέμονται μὲ εὐθύνη τοῦ Ναοῦ.

Δείτε τις εκδόσεις μας>>>

Ἐπιστολὲς πρὸς Νεονύμφους, πρὸς γονεῖς Νεοφωτίστου, πρὸς πενθοῦντες καὶ προγραμματισμὸς ἐπισκέψεων στα σπίτια τους. Ἐπίσης μετὰ τὴν τέλεσῃ τῶν Μυστηρίων τοῦ Βαπτίσματος καὶ τοῦ Γάμου προσφέρεται συμβολικὸ δῶρο.