Ο χρόνος της ζωής μας είναι ένα δάνειο που μας χαρίζει ο Θεός. Το δάνειο πρέπει να το επιστρέψουμε σε ένα βιβλιάριο που θα έχει τα έργα μας, καθώς και τα ένσημα που έχουμε κολλήσει σε αυτή την ζωή, για να μας δώσει ο Θεός στη συνέχεια την αιώνια σύνταξη στη Βασιλεία των Ουρανών. Γέροντας Εφραίμ Σκήτης Αγίου Ανδρέα

Αρχική » Δραστηριότητες » Διάφορες Εκδηλώσεις

ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΕΝΟΡΙΑΚΕΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

• Για τα νήπια τὴν Κυριακὴ μετὰ τὴν ἑορτὴ τοῦ Ὀσ. Στυλιανού.
  • Για τις Μητέρες τὴν Ἡμέρα τῆς Ὑπαπαντῆς.
  • Για τοὺς νεοεισαχθέντες φοιτητὲς μετὰ τὸν Ἐσπερινὸ τοῦ Ἁγίου Ἐφραὶμ στις 2 Ἰανουαρίου.
  • Ἐπίδοση 2 βραβείων σὲ ἰσαρίθμους Ἀριστούχους μαθητὲς τοῦ 6ου Δημ.Σχολείου εἰς μνήμην τῶν Μακαριστῶν Ἱερέων τῆς Ἐνορίας μας.
  • Ἡμερήσιες, ἀπογευματινὲς καὶ πολυήμερες Ἐκδρομές.
  • Προβολὴ dvd πνευματικοῦ περιεχομένου στο Ἐνοριακὸ Κέντρο.
  • Ἐνοριακὸς καφὲς μετὰ ἀπὸ κάθε Θ.Λειτουργία στο Ἐνορ.Κέντρο για ὅλο τὸ ἐκκλησίασμα.
  • Προσφορὰ Δώρου στον κάτοχο τοῦ νομίσματος τῆς Ἐνοριακὴς Βασιλόπιττας (Θεοφάνεια).