Ο χρόνος της ζωής μας είναι ένα δάνειο που μας χαρίζει ο Θεός. Το δάνειο πρέπει να το επιστρέψουμε σε ένα βιβλιάριο που θα έχει τα έργα μας, καθώς και τα ένσημα που έχουμε κολλήσει σε αυτή την ζωή, για να μας δώσει ο Θεός στη συνέχεια την αιώνια σύνταξη στη Βασιλεία των Ουρανών. Γέροντας Εφραίμ Σκήτης Αγίου Ανδρέα

Αρχική » Ενοριακά Νέα

Eορτάσαμε την μνήμη του Οσίου Στυλιανού του Θαυματουργού το Σάββατο 26 Νοεμβρίου 2022.Στο εκκλησίασμα  συμπροσευχήθηκαν αρκετά παιδιά τα οποία μετέλαβαν των Αχράντων Μυστηρίων και έλαβαν την ευχή του Προστάτου τους τον οποίο τίμησαν με την παρουσία τους.

Συγχαρήκαμε τα παιδιά και τους γονείς τους και ευχηθήκαμε σε όλους στα μικρά αλλά και τα μεγάλα παιδιά της οικογενειας του Θεού να κοιμώμαστε στην αγκαλιά του Χριστού και να ξυπνάμε στην αγκαλιά της Εκκλησίας.