Όλες οι αμαρτίες του κόσμου, όλων των εποχών, είναι σαν μια σπίθα, μπροστά στο πέλαγος. Τι μπορεί να κάνει η σπίθα στο πέλαγος; Έτσι και απείρως περισσότερο, είναι οι αμαρτίες του ανθρώπου μπροστά στο πέλαγος της Αγάπης του Θεού" (Άγ.Ιωάννης Χρυσόστομος)

Αρχική » Ενοριακά Νέα

Αξιωθηκαμε και φέτος να ζήσουμε την Χριστουγεννιάτικη Θυσία ,Όρθρου βαθέως το Σάββατο 25 Δεκεμβρίου 2021.Απο πολύ νωρίς το πρωί ο Ναός περίμενε τους πιστούς να προσέλθουν αυτήν την ''Αγία Νύκτα την Χριστουγεννιάτικη'' να προσκυνήσουν μαζί με τους Ποιμένες,τους Αγγέλους και τους Μάγους το Μυστήριο της Θείας Ενανθρωπήσεως και να συναντήσουν το Παιδίον της Βηθλεέμ μέσα από την Θεία Κοινωνία του Σώματος και του Αίματος Του. Πριν την απόλυση ευλογήθηκαν και προσφέρθηκαν εορτια γλυκίσματα σε όλους  .