Μὲ τὸ τραγούδι καὶ τὸ γέλιο, μὲ τὴν λαχτάρα τῆς ψυχῆς καὶ μὲ τὸ θάρρος ποὺ μᾶς δίνει ἡ δύναμη τῆς προσευχῆς παίρνουμε δρόμο καὶ κινᾶμε κι’ ὅλο τραβᾶμε μπρὸς γοργοὶ καὶ τ’ ἅγιο μήνυμα σκορπᾶμε τοῦ λυτρωμοῦ σ’ ὅλη τὴν γῆ (Ι.Βερίτης).

Αρχική » Ενοριακά Νέα

Αξιωθηκαμε και φέτος να ζήσουμε την Χριστουγεννιάτικη Θυσία ,Όρθρου βαθέως το Σάββατο 25 Δεκεμβρίου 2021.Απο πολύ νωρίς το πρωί ο Ναός περίμενε τους πιστούς να προσέλθουν αυτήν την ''Αγία Νύκτα την Χριστουγεννιάτικη'' να προσκυνήσουν μαζί με τους Ποιμένες,τους Αγγέλους και τους Μάγους το Μυστήριο της Θείας Ενανθρωπήσεως και να συναντήσουν το Παιδίον της Βηθλεέμ μέσα από την Θεία Κοινωνία του Σώματος και του Αίματος Του. Πριν την απόλυση ευλογήθηκαν και προσφέρθηκαν εορτια γλυκίσματα σε όλους  .