Αρχική » Ενοριακά Νέα

Την Κυριακή (του Παραλύτου) 25 Απριλίου το απόγευμα είχαμε την χαρά ακόμη ενός απογευματινού περίπατου σε Ιερό και Αγιασμένο Τόπο με σκοπό την ξεκούραση,την ανάπαυλα,την πνευματική οικοδομή και την οφέλεια.Επισκεφθήκαμε λοιπόν την Ιερά Γυναικεία Μονή της Αγίας Τριάδος Μενδενίτσης Φθιώτιδος όπου, αφού προσκυνήσαμε στο Καθολικό απολαύσαμε και την υλική φιλοξενία της Γερόντισσας Ειρήνης και της Συνοδείας της.

Επίσης παραλάβαμε και την μεγάλου μεγέθους Εικόνα του Οσιομάρτυρος Νικολάου Του Νέου που ιστόρησαν οι ευσεβείς Μοναχές στο Αγιογραφικό Εργαστήρι της Μονής καθώς και μιά μικρότερη Εικόνα του Ευαγγελιστού Λουκά.Στην επιστροφή κάναμε την απαραίτητη στάση στα Καμένα Βούρλα για έναν καφέ,για λουκουμάδες,για σουβλάκι...!