Όλες οι αμαρτίες του κόσμου, όλων των εποχών, είναι σαν μια σπίθα, μπροστά στο πέλαγος. Τι μπορεί να κάνει η σπίθα στο πέλαγος; Έτσι και απείρως περισσότερο, είναι οι αμαρτίες του ανθρώπου μπροστά στο πέλαγος της Αγάπης του Θεού" (Άγ.Ιωάννης Χρυσόστομος)

Αρχική » Ενοριακά Νέα

Τελέσθηκε την Τρίτη 31 Μαίου 2022 το βράδυ η καθιερωμένη Αναστάσιμη Αγρυπνια για την Απόδοση του Αγίου Πάσχα.Η Ακολουθία ξεκίνησε στις 8.30 μ.μ με την ανάγνωση της Μεταλήψεως και  ακολούθησαν στον προαύλιο χωρο του Ναού μας  ο Εσπερινός ο Όρθρος και εν συνεχεία η Θεία Λειτουργία και ο Αγιασμός για την Πρωτομηνιά.

Στην νυκτερινή Λατρεία είχαμε την τιμή και την χαρά της παρουσίας του Ιερολ.Πρωτοδιακόνου της Ι.Μητροπόλεως Πειραιώς π.Σιλουανού με τον οποίον συλλειτουργήσαμε ενώ τους Παασχαλινούς ύμνους έψαλαν οι Ιεροψάλτες μας κ.Ηρακλής Ασήμου και κ.Δημήτριος Τζαφέρης.