Όλες οι αμαρτίες του κόσμου, όλων των εποχών, είναι σαν μια σπίθα, μπροστά στο πέλαγος. Τι μπορεί να κάνει η σπίθα στο πέλαγος; Έτσι και απείρως περισσότερο, είναι οι αμαρτίες του ανθρώπου μπροστά στο πέλαγος της Αγάπης του Θεού" (Άγ.Ιωάννης Χρυσόστομος)

Αρχική » Ενοριακά Νέα

Tην Μεγάλη Δεσποτική Εορτή των Αγίων Θεοφανείων εορτάσαμε την Πέμπτη 6 Ιανουαρίου 2022 με την Πανηγυρική Θεία Λειτουργία και την τέλεση του Μεγάλου Αγιασμού δια του Τιμίου Σταυρού ο οποίος περιέχει Τίμιο Ξύλο.

Περί το τέλος της Λατρευτικής Συνάξεως προσφέρθηκε στην τυχερή της Αγιοβασιλόπιττας  Ενορίτισσα μας κ.Ζήνα Τσομπανίδου-Θεοδώρου ενα συμβολοκό δώρο.

Ο Αγιασμός προσφέρθηκε ασφαλώς και αξιοπρεπώς σε όμορφα φιαλίδια τα οποία προσέφεραν Ενορίτες μας.