Ο Θεός παιδί μου, δεν κρύβεται πίσω απ' τους θάμνους. Ούτε χρειάζεται να σκαρφαλώσεις στα βουνά για να Τον συναντήσεις. Έρχεται Αυτός και σε βρίσκει κάθε φορά που συγχωρείς κάποιον που σ' έβλαψε, κάθε φορά που βοηθάς κάποιον, ο οποίος βρίσκεται σ' ανάγκη. Από το Γεροντικό.

Αρχική » Ενοριακά Νέα

Tελέσθηκε η Ευχαριτστηριος και Επετειακή Αγρυπνία της Ελεύσεως του Σεπτού Λειψάνου του Αγίου Οσιομάρτυρος Νικολάου του Νέου στον Φερώνυμο Ναό μας την Παρασκευή 10 Δεκεμβρίου 2021 το βράδυ.

Κατά την διάρκεια, της εδώ και 21 χρόνια(10-12-2000) τελουμένης Αγρυπνίας ,εψάλη η Ειδική Ακολουθία για το γεγονός και με αισθήματα ευγνωμοσύνης στραφήκαμε προς Τον Οσιομάρτυρα μας και Τον παρακαλέσαμε με την αισθητή και σωματική Του Παρουσία να μας ενισχύει πνευματικά και να αυξάνει την Πίστη την Ελπίδα και την Αγάπη μας προς τον Θεό.

Μαζί μας συμπροσευχήθηκε και ο Παν.Αρχιμ.π.Πολύκαρπος Εφημέριος του Ι.Ν Αγίας Τριάδος Βαγίων.