Αρχική » Νεότητα » Συμβουλές
Καθώς τα Χριστούγεννα πλησιάζουν και η νηστεία τελειώνει, δέξου Χριστέ μου, το γουργουρητό στο στομάχι μου και βοήθησέ με να αντιμετωπίσω την γαστριμαργία μου. Tη μικρή οικονομική προσφορά στον συνάνθρωπό μου και βοήθησέ με να αντιμετωπίσω την φυλαργυρία μου. Tο κομποσχοινάκι όταν κλείνουν τα μάτια μου για την ραθυμια μου. Tο κλείσιμο του στόματός την ώρα της διαφωνίας, για τον θύμό και την κατάκριση. Tο κεράκι στην εκκλησία Σου, για τις ανώφελες συνήθειες μου. Αυτά τα λίγα μπορώ να κάνω ,το βλέπεις, Σε παρακαλώ, κάνε Εσύ τα πολλά!
Αυτά τα μικρά μπορώ να σου προσφέρω σαν δώρα στην φάτνη Σου...
Αντεπάλης Πάνος
|