Δυο λέξεις, δυο κουβέντες…και φτάνουν! Δεν θες τίποτε άλλο. Ζει Κύριος ο Θεός. Αιτείτε και δοθήσεται.. Κρούετε και ανοιγήσεται.. Με πίστη, με υπομονή, με καρτερία, με ταπεινό φρόνημα.. Να ζητάμε από τον Θεό.. και η αγάπη του ουρανίου πατρός μας δεν θα αργήσει να μας χαρίσει αυτό που ζητάμε και να μας λυτρώσει από αυτό που μας ταλαιπωρεί… (+)Γέροντας Γαβριήλ

Αρχική » Δραστηριότητες » Προγραμματισμένες Δραστηριότητες

Tην Κυριακή 13 Δεκεμβρίου 2015 και ώρα 2.30 μ.μ θα μεταβούμε στον Ιερό Ναό Ευαγγελιστρίας Ιλίου όπου θα προσκυνήσουμε την Θαυματουργό Εικόνα της Παναγίας μας και θα ανταποδώσουμε την επίσκεψη της Ενορίας στην Ενορία μας τον περασμένο Ιούλιο.

Αμέσως μετά θα μεταβούμε στο Θέατρο «Αθηναΐς Πολυχώρος Πολιτισμού» στον Βοτανικό όπου θα παρακολουθήσουμε την Θεατρική Παράσταση «Νύφη κουράγιο»… στην οποία πρωταγωνιστεί η γνωστή ηθοποιός κ.Ζωή Λάσκαρη.