Αρχική » Ενοριακά Νέα

«Τι κι ’αν οι καιροί είναι δίσεκτοι!Εμείς μαθαίνουμε να πορευόμαστε στην καταιγίδα εξαγοραζόμενοι τον καιρόν και εκμεταλλευόμενοι τις ευκαιρίες που μας δίνει ο Θεός και να βγαίνουμε από τις δυσκολίες ανανεωμένοι, ωφελημένοι και ελπιδοφόροι! Να ευχηθούμε ο νέος χρόνος να μας αναδείξει πραγματικούς Έλληνες και αληθινούς Χριστιανούς» .

Με αυτόν τον σύντομο χαιρετισμό τελείωσε η Πρωτοχρονιάτικη Λατρευτική Σύναξη με την ευκαιρία της Εορτής της Περιτομής του Κυρίου και της μνήμης του Αγίου Βασιλείου του Μεγάλου την 1η Ιανουαρίου 2012.Μετά τη Θεία Λειτουργία στην οποία συμπροσευχήθηκε μαζί με τους πάρα πολλούς πιστούς, ο πρ.Υπουργός Ανάπτυξης κ.Ευάγγ.Μπασιάκος ,εψάλη η Δοξολογία για την είσοδο μας στο Νέο Έτος «της χρηστότητος του Κυρίου» και ευλογήθηκε η Ενοριακή μας ΑγιοΒασιλόπιττα .Στο Ενοριακό μας Κέντρο αργότερα πήραμε τον καφέ μας, τα γλυκίσματα των εορταζόντων και ψάλλαμε τα Κάλαντα ευχόμενοι τα δέοντα.