Αρχική » Ενοριακά Νέα

Ξεκίνησε τις δραστηριότητες του ο Σύλλογος  ''Άγιοι Ανάργυροι'' του οποίου οι εγκαταστάσεις βρίσκονται στην οδό Παλαμά.Ως γνωστόν ο Σύλλογος αυτός ο οποίος συνεργάζεται άριστα με την Ενορία μας, φροντίζει παιδιά και νέους με ειδικές ανάγκες και προσφέρει ένα ουσιαστικό και πολύπλευρο έργο στον ευαίσθητο αυτό τομέα της κοινωνικής ζωής με ιδιαίτερη προσφορά στις οικογένειες των παιδιών και στα ίδια τα παιδιά.

Την Δευτέρα 10 Οκτωβρίου 2011 το πρωί τελέσθηκε ο Αγιασμός για την έναρξη των φετεινών δραστηριοτήτων με την παρουσία της Προέδρου του Συλλόγου Γυναικών ''Ισμήνη'' κ.Μ.Θαλασσινού καθώς και της Προέδρου της ΧΕΝ Θηβών κ.Β.Μαυράκη οι οποίες συμμετέχουν με τα μέλη των Συλόγων τους  στην εύρυθμη λειτουργία του Κέντρου αυτού της αγάπης και της στοργής.Σαν καλή Οικοδέσποινα η κ.Αθηνά Ράικου η Πρόεδρος του Συλλόγου μας υποδέχθηκε και μετά την Ακολουθία και την επικοινωνία μας με τα παιδιά προσέφερε σε όλους νόστημα εδέσματα και αναψυκτικά.

Τον Εφημέριο συνόδευε ο Εκκλ.Επίτροπος κ.Χαρ.Κλεφτογιάννης  ο οποίος ανέλαβε να προσφέρει εκ μέρους της Ενορίας πετρέλαιο για την θέρμανση των παιδιών.