Αρχική » Ενοριακά Νέα

Είναι πολύ συγκινητική  η διάθεση των παιδιών του 7ου Νηπιαγωγείου Θηβών  κάθε φορά που τα επισκεπτόμαστε κατά την διάρκεια των μηνιαίων ποιμαντικών μας επισκέψεων.Εκτός απο τα χαμόγελα,τις αγκαλιές,τις  ερωτήσεις βροχή  ιδιαίτερη αίσθηση προκαλεί η επιθυμία τους να βρεθούν με τον Ιερέα,να τον ακούσουν και να επικοινωνήσουν μαζί του.

Αυτό είναι πολύ αισιόδοξο φαινόμενο που μας κάνει να ελπίζουμε ... Με τον τρόπο αυτό τα παιδιά αποκτούν μιά καλή εικόνα για τον Πνευματικό τους Πατέρα ο οποίος οφείλει να εργάζεται για να ανταπεξέρχεται στις περιστάσεις.Ευχαριστώ παιδιά.Σας αγαπώ πολύ!