Δυο λέξεις, δυο κουβέντες…και φτάνουν! Δεν θες τίποτε άλλο. Ζει Κύριος ο Θεός. Αιτείτε και δοθήσεται.. Κρούετε και ανοιγήσεται.. Με πίστη, με υπομονή, με καρτερία, με ταπεινό φρόνημα.. Να ζητάμε από τον Θεό.. και η αγάπη του ουρανίου πατρός μας δεν θα αργήσει να μας χαρίσει αυτό που ζητάμε και να μας λυτρώσει από αυτό που μας ταλαιπωρεί… (+)Γέροντας Γαβριήλ

Αρχική » Ενοριακά Νέα

Τελέσθηκε την Παρασκευή 30 Ιουνίου 2023 Αγρυπνία για την μνήμη των Αγίων και Θαυματουργών Αναργύρων Κοσμά και Δαμιανού των ιατρών.

Απο τις 8.00 μ.μ ξεκίνησε η ακολουθία με την ανάγνωση των ευχών της Μεταλήψεως το Απόδειπνο με τους Χαιρετισμούς,τον μεγάλο Εσπερινό,την Λιτή,την αρτοκλασία,τον Ορθρο και την Θεία Λειτουργία με κόλλυβο των Αγίων.

Αφού τελέσθηκε και ο Αγιασμός για την πρωτομηνιά ακολούθησε Τράπεζα στο Ενοριακό μας Αρχονταρίκι για την αναψυχή των αγρυπνησάντων.