Αρχική » Ενοριακά Νέα

Τελέσαμε την ακολουθία του Αγιασμού με την ευκαιρία της Έναρξης της Νέας Σχολικής χρονιάς στο 7ο Νηπιαγωγείο στο 6ο Δημοτικό Σχολείο Θηβών με την παρουσία του Αντιδημάρχου και Ενορίτη μας κ. Ανδρέα Χατζησταμάτη, τα οποία ανήκουν στην Ποιμαντική μας μέριμνα και φροντίδα και στο 8ο Γυμνάσιο Θηβών. Κοντά μας και ο Αιδεσιμ.π.Κυριάκος Πετσίτης Εφημέριος του Ι.Ν Τιμίου Προδρόμου Χωστίων του οποίου τα τέκνα φοιτούν και στο Νηπιαγωγείο και στο Δημοτικό.

Στους μικρούς μας Ενορίτες (50 παιδιά στο Νηπιαγωγείο 190 στο Δημοτικό μαζί με τα παιδιά που ανήκουν σε οικογένειες μεταναστών) εκτός από τις Ευχές και τις Ευλογίες του Σεβ.Ποιμενάρχου μας κ.ΓΕΩΡΓΙΟΥ προσκομίσαμε και από ένα συμβολικό δώρο για να δείξουμε έμπρακτα την αγάπη  της Ενορίας μας για τα παιδιά μας.