Μὲ τὸ τραγούδι καὶ τὸ γέλιο, μὲ τὴν λαχτάρα τῆς ψυχῆς καὶ μὲ τὸ θάρρος ποὺ μᾶς δίνει ἡ δύναμη τῆς προσευχῆς παίρνουμε δρόμο καὶ κινᾶμε κι’ ὅλο τραβᾶμε μπρὸς γοργοὶ καὶ τ’ ἅγιο μήνυμα σκορπᾶμε τοῦ λυτρωμοῦ σ’ ὅλη τὴν γῆ (Ι.Βερίτης).

Αρχική » Ενοριακά Νέα

Eoρτάσαμε την Μνημη του Οσιομάρτυρος Αγίου Εφραίμ του Νεοφανούς του Προστάτου των Ενοριακών έργων της Αγάπης στο όνομα του οποίου είναι αφιερωμένο το Δεξιό Κλίτος του Ναού μας την Κυριακή 2 και την Δευτέρα 3 Ιανουαρίου 2022.Φέτος με την χάρη του Θεού συμπληρώθηκαν 20 χρόνια απο τα Θυρανοίξια του Κλίτους(3-1-2002).

Αφ΄ εσπέρας εψάλη ο Μεγάλος Πανηγυρικός Εσπερινός με την Λιτή και την Αρτοκλασία και το Πρωί ο Εόρτιος Όρθρος και η Πανηγυρική Θεία Λειτουργία με αρτοκλασία υπέρ των ενισχυόντων το φιλανρωπικό έργο της Ενορίας και του Δ.Σ του ''Ενοριακού Ταμείου Αλληλεγγύης''.