Ο Θεός παιδί μου, δεν κρύβεται πίσω απ' τους θάμνους. Ούτε χρειάζεται να σκαρφαλώσεις στα βουνά για να Τον συναντήσεις. Έρχεται Αυτός και σε βρίσκει κάθε φορά που συγχωρείς κάποιον που σ' έβλαψε, κάθε φορά που βοηθάς κάποιον, ο οποίος βρίσκεται σ' ανάγκη. Από το Γεροντικό.

Αρχική » Ενοριακά Νέα

Με την Χάρη του Θεού και την βοήθεια Ενοριτων μας και φίλων της Ενορίας μας, όπως της εθελοντικής ομάδος ''Αγαπάμε την Θήβα μας'' την Πέμπτη 23 Δεκεμβρίου 2021 το πρωί δια των Κυριών του ''Ενοριακού Ταμείου Αλληλεγγύης'' και εν όψει της Δεσποτικής Εορτής των Χριστουγέννων προσφέρθηκαν  δέματα αγάπης σε δεκάδες Οικογένειες και πρόσωπα τα οποία δυσκολεύονται περισσότερο απο εμάς.

Ευχαριστούμε θερμά όλους όσοι συνέδραμαν και ευχόμαστε πάντοτε να πρωτοστατούν σε εκδηλώσεις αγάπης και φιλαδελφίας.

ΤΟ Δ.Σ ΤΟΥ ''Ε.Τ.Α''