Όλες οι αμαρτίες του κόσμου, όλων των εποχών, είναι σαν μια σπίθα, μπροστά στο πέλαγος. Τι μπορεί να κάνει η σπίθα στο πέλαγος; Έτσι και απείρως περισσότερο, είναι οι αμαρτίες του ανθρώπου μπροστά στο πέλαγος της Αγάπης του Θεού" (Άγ.Ιωάννης Χρυσόστομος)

Αρχική » Ενοριακά Νέα

Την Τρίτη 28 Ιουλίου 2020 το απόγευμα δύο νέοι ο Δημήτριος Μ.και ο Κωνσταντίνος Κ. και ένας βοηθός ανέλαβαν το δύσκολο και επικίνδυνο έργο του φωτισμού του Τιμίου Σταυρού που δεσπόζει στο κωδωνοστάσιο του Ναού μας.

Το Πνευματικό και αισθητικό αποτέλεσμα της διακονίας αυτής φάνηκε το βραδυ όταν άναψαν τα εξωτερικά φώτα.Υπενθυμίζουμε ότι ο τεράστιος μαρμάρινος Τίμιος Σταυρός τοποθετήθηκε με ειδική τελετή και Αγιασμό στις 13 Σεπτεμβρίου του 2002 μετά την ανακαίνηση του Κωδωνοστασίου μας.