Αρχική » Ενοριακά Νέα

Την Κυριακή 2 Φεβρουαρίου 2020 ανήμερα της Υπαπαντής του Κυρίου μας μετά την Θεία Λειτουργία (ώρα 11.00 π.μ)θα αναχωρήσουμε για την όμορφη και γραφική Αράχωβα όπου θα γευματίσουμε το μεσημέρι και θα προσφερθούν τα Εόρτια αναμνηστικά , κατόπιν θα επισκεφθούμε τον Ιερό Ενοριακό Ναό Εισοδίων της Θεοτόκου όπου θα τελέσουμε αρτοκλασία υπέρ των Ορθοδόξων Ελληνίδων Μητέρων και στην συνέχεια ο Αιδεσιμολ.Εφημέριος του Ναού π.Κων/νος Χαιρόπουλος θα ομιλήσει επίκαιρα. Αφου απολαύσουμε τον απογευματινό μας καφέ θα επιστρέψουμε στην Θήβα.

Εκ του Ι.Ναού