Αρχική » Δραστηριότητες » Προγραμματισμένες Δραστηριότητες

Αφού ο μήνας Σεπτέμβριος μας μεταφέρει στα θλιβερά γεγονότα της Μικρασιατικής καταστροφής πριν από 94 χρόνια την Κυριακή 18 Σεπτεμβρίου 2016 στις 3.00 μ.μ θα αναχωρήσουμε για το Ιερό Ησυχαστήριο της Παναγίας της Βουρλιώτισσας στο Μήλεσι Ωρωπού όπου η Γερόντισσα Φιλοθέη και οι Μοναχές με την πνευματική καθοδήγηση του Γέροντος Γαβριήλ Τσάφου περιφρουρούν  ώς  πολυτιμότερο  κειμήλιο την Θαυματουργό Εικόνα της Παναγίας αλλά και την  Μικρασιατική μνήμη.

Θα τελεσθεί ο Εσπερινός και στο Αρχονταρίκι θα γευθούμε την φιλοξενία των Μοναζουσσών.

Εκ του Ι.Ν