Το ομορφότερο χαμόγελο δεν είναι των ευτυχισμένων! Είναι των ανθρώπων που αντέχουν στα δύσκολα! ▫️Ο χρόνος μετριέται σε ώρες και η ζωή σε συναισθήματα! ▫️Όλα είναι περαστικά, αρκεί να κάνουμε χώρο να περάσουν! ▫️Όλοι χρωστάμε κάπου, μια συγνώμη! ▫️ Είμαστε πιο δυνατοί απ’όσο νομίζουμε! π Σπ Ρ.

Αρχική » Μητροπολίτης » Νέα Ι. Μητροπόλεως

Τελέσθηκε ανήμερα της Κυριακής του Αγίου Πάσχα με προεξάρχοντα τον Σεβ.Ποιμενάρχη μας κ.Γεώργιο  στον ιερό Ναό Αγίου Ιωάννου του Καλοκτένους ο Μεγάλος Εσπερινός της Αγάπης με την συμμετοχή πολλών Ιερέων της Πόλεως .

Συμπροσευχόμενος παρέστη και ο Διοικητής του ΚΕ.ΠΒ Θηβών Ταξίαρχος κ.Λεωνίδας Παππάς και πολλοί πιστοί.

Στο τέλος ο Σεβασμιώτατος διένειμε ως ευλογία πασχαλινά αυγά και με λόγους Αναστάσιμους απευθύνθηκε στο εκκλησίασμα που έσπευσε να λάβει την Ευχή του Πνευματικού του πατέρα.

T