Αρχική » Δραστηριότητες » Προγραμματισμένες Δραστηριότητες

Π Ρ Ο Σ Κ Λ Η Σ Η

Μ

ε την εὐκαιρία της εἰσόδου μας στην πιό Πνευματική καί Κατανυκτική Περίοδο της Ἑκκλησιαστικής μας ζωής το Σάββατο 15 Μαρτίου 2014 καὶ ρα 5.30 μ.μ θὰ γίνει ἡ ποδοχ τῆς Ἁγίας Κάρας τοῦ ΟΣΙΟΥ ΣΕΡΑΦΕΙΜ ὁ Ὁποίος ἀνήκει στο Τοπικό Βοιωτικό Ἁγιολόγιο. Τό  λείψανο θά κομίσει ὁ Πολιός Καθηγούμενος τῆς Ι.Μονῆς Δομβούς Γέρων Παχώμιος Μοναχός.

Θὰ ἀκολουθήσει Μεγάλος Ἑσπερινός και τὸ πρωΐ τῆς Κυριακῆς θὰ τελεσθῆ Θ.Λειτουργία. Στὶς 5.00 μ.μ τῆς ἰδίας ἡμέρας θὰ ψαλλεῖ ἡ Παράκλησις και στις 7.00 μ.μ ὁ Κατανυκτικὸς Ἑσπερινὸς μὲ θεῖο Κήρυγμα ἀπὸ τὸν Παν. Ἀρχιμ. π.Δαμασκηνό Μάκρα Ἱεροκήρυκα τῆς Ι.Μητροπόλεως  Χαλκίδος.

Ἡ ἀναχώρηση τοῦ Ἱεροῦ Λειψάνου θὰ γίνει τὴν Δευτέρα 17 Μαρτίου μετά την Προηγιασμένη Θ.Λειτουργία και τον Ἁγιασμό (ὥρα αναχώρησεως 11.00 π.μ).

Σας προσκαλοῦμε μὲ ἀγάπη.

ΤΟ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣΤΙΚΟ  ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ