«Γίνε μια πόρτα στην οποία μπαίνει το καλό.Αν δεν μπορείς, τότε ένα παράθυρο στο οποίο περνάει το φως.Αν δεν μπορείς, τότε ένας τοίχος που στηρίζει τα κεφάλια των κουρασμένων.»

Αρχική » Ενοριακά Νέα

Eορτάσαμε και φέτος την ανάμνηση του Θαύματος του Αγίου μας με τις Ενοριακές Λατρευτικές Εκδηλώσεις που διοργάνωσε το Εκκλησιαστικό Συμβούλιο την τελευταία Κυριακή του Οκτωβρίου 28 Οκτωβρίου 2012 η οποία συνέπεσε με την Εθνική μας Εορτή.

Το Σάββατο το απόγευμα εψάλη ο Μεγάλος Εσπερινός και την Κυριακή το πρωί η Πανηγυρική Θ.Λειτουργία μετά το πέρας της οποίας ο Εφημέριος αναφέρθηκε στο γεγονός και στις μαρτυρίες των κατοίκων που το έζησαν καθώς και στα μηνύματα που πρέπει να αντλήσουμε απο την Εορτή που είναι η εμπιστοσύνη στην Προστασία των Αγίων μας και της Παναγίας καθώς και στην ευγνωμοσύνη που πρέπει να δείχνουμε σε όσους μας ευεργετούν.

Ακολούθησε η Δοξολογία για το Θαύμα του Αγίου και στην συνέχεια η δεξίωση στο Ενοριακό μας Κέντρο.

.