Αρχική » Δραστηριότητες » Προγραμματισμένες Δραστηριότητες

Την  Κυριακή 27 Μαΐου 2012 στις 7.30 μ.μ θα πραγματοποιηθεί η καθιερωμένη πλέον εδώ και χρόνια Εκδήλωση για την Άλωση της ΚωνσταντινουΠόλεως ( 1453) και για τη λήξη της Κατηχητικής χρονιάς η οποία περιλαμβάνει Επιμνημόσυνη δέηση για τον Τελευταίο Βυζαντινό Αυτοκράτορα Κωνσταντίνο τον Παλαιολόγο και τους Γενναίους Υπερασπιστές της βασιλίδος των Πόλεων,επίκαιρη ομιλία, παρουσίαση Ελληνικών παραδοσιακών χορών απο τα παιδιά του Χορευτικού τμήματος του ναού μας , την διαμοίραση των αναμνηστικών της κατηχητικής Χρονιάς στα παιδιά της Νεανικής μας Συνάξεως και την βράβευση των δύο αριστευσάντων μαθητών του 6ου Δημ.Σχολείου εις μνήμην των Μακαριστών Ιερέων της Ενορίας μας.

Την Δευτέρα 28 Μαΐου 2012 στις 6.00 π.μ θα ξεκινήσει το πρόγραμμα της Ημερήσιας Εκδρομής στην Πελοπόννησο και συγκεκριμένα στην Ι.Μ ''Γηροκομητίσσης'' Πατρών,στο Ι.Προσκύνημα Της Παναγίας της ''Πλατανιώτισσας'' Αιγίου και στην Ι.Μ Αγίου Νικολάου Του Νέου Περαχώρας Κορινθίας.

Πληροφορίες και δηλώσεις συμμετοχής στο γραφείο του ναού και στο τηλέφωνο 2262024282.