Αρχική » Δραστηριότητες » Προγραμματισμένες Δραστηριότητες

Την Κυριακή  27 Νοεμβρίου 2011 στις 12.00 μ, θα πραγματοποιηθεί επίσκεψη στο ΠΙΚΠΑ Βούλας όπου νοσηλεύονται παιδιά με σωματική και διανοητική αναπηρία στα οποία θα προσφέρουμε διάφορα δώρα κυρίως όμως ένα χάδι αγάπης και στοργής.

Την ίδια ημέρα θα επισκεφθούμε το Ιστορικό πλοίο ''ΑΒΕΡΩΦ'' το οποίο λειτουργεί ως Μουσείο και θα γνωρίσουμε απο κοντά  ένα κομμάτι της Ιστορίας μας και την προσφορά του πολεμικού αυτού πλοίου στην ελευθερία της Πατρίδος μας.

Kατόπιν θα προσκυνήσουμε στον Ιερό Ναό Αγίου Νικολάου Πειραιώς το λείψανο απο το Χέρι Του Αγίου το οποίο θα μεταφέρει ο Καθηγούμενος της Ι.Μονής Αγίου Νικολάου Άνδρου Γέρων Δωρόθεος.

Πιστεύουμε και στις τρείς αυτές εκδηλώσεις της Ενορίας μας φιλανθρωπική,Ιστορική και Λατρευτική  η συμμετοχή να είναι ανάλογη...!