Το ομορφότερο χαμόγελο δεν είναι των ευτυχισμένων! Είναι των ανθρώπων που αντέχουν στα δύσκολα! ▫️Ο χρόνος μετριέται σε ώρες και η ζωή σε συναισθήματα! ▫️Όλα είναι περαστικά, αρκεί να κάνουμε χώρο να περάσουν! ▫️Όλοι χρωστάμε κάπου, μια συγνώμη! ▫️ Είμαστε πιο δυνατοί απ’όσο νομίζουμε! π Σπ Ρ.

Αρχική » Ο Ναός μας » Εκδόσεις » Έντυπα

Ο Άγιος Κοσμάς ο Αιτωλός ήταν μια εκπληκτική μορφή Διδασκάλου γιατί κατόρθωσε υψηλές έννοιες και υψηλές αλήθειες και υψηλά Δόγματα να τα εκλαϊκεύση και να τα δώση στον απλό λαό με λόγια καταληπτά. Επί είκοσι χρόνια έκανε ιεραποστολικό έργο! Ισαπόστολος, άλλος Παύλος. Δεν υπάρχει άλλο παράδειγμα αγίου της Εκκλησίας μας, που να εκοπίασε τόσο πολύ ιεραποστολικά -μετά τον Απόστολο Παύλο- όσο εκοπίασε ο Άγιος Κοσμάς!

Πατήστε στο pdf και διαβάστε το έντυπο για τον ΠατροΚοσμά.

Πατήστε εδώ για να δείτε το επισυναπτόμενο αρχείο