Αρχική » Ενοριακά Νέα

Την Δευτέρα 25 Ιουλίου 2011 το απόγευμα με την ευκαιρία της εορτής της Αγίας Οσιοπαρθενομάρτυρος Παρασκευής εψάλη ο Μεγάλος Εσπερινός  με αρτοκλασία την οποία προσέφερε η Ενοριακή μας Οικογένεια  Αθανασίου και Θεοδώρας Φιλίππου.

Μετά την Εσπερινή Ακολουθία η ανωτέρω Οικογένεια προσέφερε στο Ενοριακό μας Κέντρο γλυκά αναψυκτικά και παγωτά σε συγγενείς και φίλους καθώς και στους Ενορίτες που προσήλθαν για να τιμήσουν την Αγία και να προσκυνήσουν την Εικόνα και το τεμάχιο από τα Λείψανά Της που φιλοξενούνται στο Ναό μας.

Για μια ακόμη  φορά αποδείχθηκε ότι το Ενοριακό Κέντρο είναι ένας χώρος όπου όλοι είμαστε ευπρόσδεκτοι και που όλοι πρέπει να τον θεωρούμε ως δεύτερο σπίτι μας. Την επαύριον τελέσθηκε η Θ.Λειτουργία και ευλογήθηκε το κόλλυβο της Αγίας.