Αρχική » Ενοριακά Νέα

Την Πέμπτη 5 Μαίου 2011 το απόγευμα υποδεχθήκαμε τον Ιερατικό Προιστάμενο του Ι.Ν Εισοδίων της Θεοτόκου Περιστερίου Παν.Αρχιμ.π.Κύριλλο και το ευσεβές ποίμνιο της Ενορίας του. Μαζί τους και ο Αιδεσιμολ.π.Αναστάσιος Κληρικός της Ι.Αρχιεπισκοπής Αθηνών.

Μετά τον Εσπερινό τελέσθηκε ο Παρακλητικός Κανόνας του Αγίου μας και οι φιλάγιοι Επισκέπται μας ασπάσθηκαν το Ιερό Λείψανο του Οσιομάρτυρος Νικολάου καθώς και του Αγίου Εφραίμ του Νεοφανούς που εόρταζε εκείνη την ημέρα.

Μετά τις Ακολουθίες προσεφέρθη κέρασμα στο Ενοριακό μας Κέντρο όπου δόθηκε η ευκαιρία για επικοινωνία.