«Γίνε μια πόρτα στην οποία μπαίνει το καλό.Αν δεν μπορείς, τότε ένα παράθυρο στο οποίο περνάει το φως.Αν δεν μπορείς, τότε ένας τοίχος που στηρίζει τα κεφάλια των κουρασμένων.»

Αρχική » Μητροπολίτης » Εγκύκλιοι-Μηνύματα

Στά πλαίσια τοῦ ἁγίου Δωδεκαημέρου  θά πραγματοποιηθεῖ ἑορταστική Σύναξη Νέων τῆς Μητροπόλεως μας.

Γιά τούς νέους τῆς ἐπαρχίας Θηβῶν & Αὐλίδος ἡ συνάντηση θα πραγματοποιηθεῖ τήν Δευτέρα 3η  Ἰανουαρίου 2011 καί ὥρα 11:30 π.μ  στο  Συνεδριακό Κέντρο τοῦ Δήμου Θηβαίων κοντά στό  Ἀρχαιολογικό  Μουσεῖο  Θηβῶν.

Γιά τους νέους τῆς ἐπαρχίας Λεβαδείας ἡ σύναξη θα πραγματο-ποιηθεῖ τήν Δευτέρα 3η Ἰανουαρίου 2011 καί ὥρα 6:30 μ.μ στο κτίριο τῆς  Ο.Χ.Ε.Λ (Βενιζέλου 8) κοντά στίς πηγές τῆς Κρύας.

Ὁ  σκοπός τῆς Σύναξης εἶναι ἡ ἐπικοινωνία τῶν παιδιῶν μας μεταξύ τους, μέ τόν Σεβασμιώτατο Μητροπολίτη μας κ.Γεώργιο καί τούς Πατέρες, μέσα σέ μιά χαρούμενη φιλική ἀτμόσφαιρα, καθώς καί ἡ ἐνίσχυση τούς στούς δύσκολους καιρούς μας.

Στήν σύναξη θά πραγματοποιηθεῖ  εἰσήγηση ἀπό τόν Σεβαμιώτατο Μητροπολίτη Μεσογαίας &  Λαυρεωτικῆς  καί λίαν ἀγαπητό ἀδελφό μας κ.κ Νικόλαο.

Ἡ  παρούσα  ἀπευθύνεται  σέ  μαθητές Λυκείου,  φοιτητές καί νέους ἕως  30 ἐτῶν.

Εκ της Ι.Μητροπόλεως