Αρχική » Ενοριακά Νέα

Μέσα στα πλαίσια της Ποιμαντικής φροντίδας της Ενορίας μας για τους νέους, με την ευκαιρία της εισαγωγής στην Ανώτατη Εκπαίδευση της Πατρίδος μας πολλών αγοριών και κοριτσιών που μένουν στην συνοικία μας τους εστάλη η πιο κάτω Επιστολή σαν ένα ελάχιστότατο δείγμα αγάπης και ενδιαφέροντος.

Οι νεοεισαχθέντες φοιτητές είναι:Βίτση Ελένη,Δήμου Νικολέττα,Δούφεξη Μαρία, Ευθυμίου Νίκη-Αριάδνη,Θανασού Ειρήνη-Αθηνά,Κρεμμύδας Λουκάς, Κωνσταντι-νοπούλου Ειρήνη, Λαλιώτης Γαβριήλ, Μουστάκας Αθανάσιος, Πανουργιά Αλεξάνδρα, Παπαναστασίου-Νίκας Γεώργιος, Σταμέλος Γρηγόριος, Τσιλίκα Αναστασία, Φορτάτος Θεόδωρος, Αιβαλιώτου Χρυσούλα, Ευσταθίου Μαρία,Kαπούλας Θωμάς  και Παπαγεωργίου Παρασκευή.

Μὲ τὸ ἄκουσμα τῆς ἐπιτυχίας  σου  καὶ τῆς  εἰσαγωγῆς  σου  στὴν Ἀνώτατη  Ἐκπαίδευση  τῆς Πατρίδας  μᾶς , σπεύδω  νὰ  σου  ἐκφράσω  τὰ  θερμότατα  συγχαρητήριά  μου  καὶ τὶς  ἐγκάρδιες  εὐχές  μου, γιὰ  φωτισμένη   φοίτηση  καὶ  καλὴ  ὁλοκλήρωση  τῶν  σπουδῶν  σου.

Μὴν  ξεχνᾶς  ὅτι  ἡ  Ἐνορία  εἶναι  μία   Μεγάλη  Οἰκογένεια  καὶ  ὅτι  οἱ  χαρὲς τῶν  παιδιῶν  της , μᾶς  κάνουν  νὰ  χαιρόμαστε  ὅλοι. Γι  αὐτὸ  ἡ  χαρά  σου  εἶναι  καὶ  δική  μας  χαρὰ .

Σὰν  Ἐφημέριος  σὲ  διαβεβαιώνω  ὅτι  θὰ  προσεύχομαι  γιὰ  σένα   στὸ  Ἱερὸ  Θυσιαστήριο, ὁ  Θεὸς  μὲ  τὶς  ἀκοίμητες   πρεσβεῖες  τοῦ  Ὁσιομάρτυρος  Ἁγίου  Νικολάου  τοῦ  Νέου  του  Προστάτου  μας, νὰ σὲ  δυναμώνει  καὶ νὰ σὲ  σκεπάζει  κατὰ  τὴν  φοιτητική   σου  πορεία .

Συγχαρητήρια   ὅμως  ἁρμόζουν  καὶ  στοὺς  Ἐκλεκτούς  σου  Γονεῖς , οἱ   ὁποῖοι  τόσο  πολὺ  ἐκοπίασαν , γιὰ νὰ  φτάσεις  σ’ αὐτὴν  τὴν  εὐχάριστη  στιγμὴ  τῆς  ζωῆς  σου  καὶ  νὰ  ἐκπληρωθεῖ  μία  ἀπὸ   τὶς  προσδοκίες  σου .

Σὲ  ἀσπάζομαι  μὲ  ὅλη  μου  τὴν  ἀγάπη

καὶ  σὲ  εὐλογῶ  μέσα  ἀπὸ τὴν  καρδιά  μου .

π.Ευάγγελος