Αρχική » Ενοριακά Νέα
![](http://in-agiounikolaoutouneou.gr/assets/mymedia/1679133387_gm_cmf.jpg)
Την Δ' Κυριακή των Νηστειών 26 Μαρτίου 2023 θα μεταβούμε στον Ιερό Ναό Αγίου Γεωργίου Παλαιάς Ριζαρείου όπου λειτουργούσε ο Άγιος Νεκτάριος ως Διευθυντής της Ριζαρείου Εκκλησιαστικής Σχολής. Εκεί θα τελέσουμε τον Κατανυκτικό Εσπερινό.
![](http://in-agiounikolaoutouneou.gr/assets/mymedia/1679133422_gm_cmf.jpg)
Μετά θα προσκυνήσουμε στον Μητροπολιτικό Ναό Αθηνών τα Ιερά Λείψανα του Αγίου Γρηγορίου του Ε΄και της Αγίας Φιλοθέης της Αθηναίας.Αφού ολοκληρωθεί το Προσκύνημα θα απολάυσουμε τον καφέ μας στην όμορφη Πλάκα.
Αναχώρηση ώρα 3.00 μ.μ.
Εκ του Ι.Ναού
|