Η αποτυχία δεν αποτελεί πάντα λάθος μπορεί απλώς να είναι το καλύτερο που μπορεί κάποιος να κάνει υπό συγκεκριμένες περιστάσεις. Το πραγματικό λάθος είναι να σταματήσουμε να προσπαθούμε. B.F. Skinner

Αρχική » Ενοριακά Νέα

Μεγάλη χαρά και ευλογία μας προσκόμισε η Παρουσία του Καθηγουμένου της Ιεράς Μονής Κουδουμά της Ιεράς Μητροπόλεως Γορτύνης και Αρκαδίας στην Κρήτη Πανοσιολ.Αρχιμανδρίτου Γέροντος Μακαρίου με δύο μέλη της Συνοδείας του τον Ιερομόναχο Παρθένιο ο οποίος έλκη την καταγωγή του από τον Συνοικισμό και το Μοναχό Σεραφείμ την Κυριακή 6 Οκτωβρίου 2019.

Κατά την Κυριακάτικη Λατρευτική Σύναξη προέστη και μίλησε διδακτικώτατα το Άγιος Καθηγούμενος ενώ μας προσκάλεσε να επισκεφθούμε το Μοναστήρι του για να προσκυνησουμε τα Ιερά Σεβάσματα που φυλάσσονται εκεί την Θαυματουργό Εικόνα της Παναγίας και τα λείψανα των Οσίων Παρθενίου και Ευμενίου.