ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΑΤΕ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΤΟΥ ΝΑΟΥ ΜΑΣ

Καλώς τους

Ἡ  παρουσίαση τῆς Ἐνοριακῆς Διακονίας μέσα από την Ιστοσελίδα αυτή  ἀποτελεῖ μία πρόσκληση νά ἔλθετε πιο κοντά στήν Ἐνορία μας καί να τήν ἀγαπήσετε. Θά εἶναι μεγάλη ἡ χαρά ὅλων ἐάν καταφέρουμε νά Σᾶς κάνουμε νά νοιώσετε ἕνα μικρό σκίρτημα στην ἐκκλησιαστική Σας συνείδηση. Ἐάν καταφέρουμε νά ἀγγίξουμε τις εὐαίσθητες χορδές τῆς καρδιᾶς και τῆς πολύτιμης γιά ἐμᾶς, ἀγάπης Σας.

Ἐάν ναί! Ἐλᾶτε κοντά μας, ἐλᾶτε κοντά στήν Ἐνορία μας, γευθεῖτε τούς ζουμερούς καρπούς πού Σᾶς προσφέρει, ξεδιψᾶστε με τό δροσερό νερό με το οποίο ἐπιθυμεῖ νά Σᾶς ξεδιψάσει, ἐμπιστευθεῖτε την, γνωρίστε την ἀπό κοντά καί τότε θά διαπιστώσετε ὅτι ἕνα ἀπό τά Δῶρα τοῦ Θεοῦ πρός τούς ἀνθρώπους εἶναι καί ἡ βίωση τῆς Ἐκκλησιαστικῆς ζωῆς μέσα στήν Ἐνορία ἡ ὁποία ἀποτελεῖ τό δικό μας σπίτι.Ναί! Ἡ Ἐκκλησία εἶναι δική Σας καί ἀξίζει τῆς ἀγάπης, τῆς φροντίδας καί τοῦ ἐνδιαφέροντος ὅλων μας.

Ευχαριστούμε εκ καρδίας τα Πρόσωπα Εκείνα που μας έδωσαν την ευκαιρία αυτή.Πρόκειται για τον Γεώργιο Μοιρώτσο,  τον Χαράλαμπο και την Δήμητρα Νίκα τους οποίους ευγνωμονούμε για την ανιδιοτελή αγάπη τους και την σημαντικότατη προσφορά τους στην Ενοριακή Διακονία.

Σας ευχαριστούμε θερμά αγαπημένοι μας Επισκέπτες για τα  εγκάρδια σχόλια Σας που αφορούν στην εδώ και χρόνια (2009) προσπάθεια μας,Σας παρακαλούμε για την συνέχεια της Επικοινωνίας μας, για την προσευχή Σας και για τις παρατηρήσεις Σας με σκοπό να βελτιώσουμε ότι πρέπει, ούτως ώστε ο Διαδικτυακός Ενοριακός μας τόπος,να γίνει μιά Πηγή όπου θα προσφέρεται το δροσερό Ύδωρ της Ζωής.

Καλή περιδιάβαση στον Διαδικτυακό τόπο του Ναού μας με Συνοδό τον Οσιομάρτυρα Νικόλαο!

ΕΝΟΡΙΑ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΤΟΥ ΝΕΟΥ