Μη νομίζεις ότι τις προσευχές,τη Θεία Μετάληψη και τους άλλους πνευματικούς σου αγώνες,τα χρησιμοποιείς για να πετάξεις το σταυρό από πάνω σου,αλλά για να τον σηκώνεις με περισσότερη δύναμη και για τη μεγαλύτερη δόξα του Χριστού. Αγιος Νικόδημος Αγιορείτης

Αρχική » Ενοριακά Νέα

Τελέσθηκε την Τετάρτη 12 Αυγούστου 2020 το βράδυ η εδώ και είκοσι περίπου χρόνια καθιερωμένη Αγρυπνία για τον ''Ευαγγελισμό της Κοιμήσεως'' η οποία ολοκληρώθηκε με την Κατανυκτική Θεία Λειτουργία την αρτοκλασία και την ευλογία του Κολλύβου της Παναγίας μας.

Μετά την Λατρεία  προσφέρθηκε σε πακέτο το νηστίσιμο και λαδερό, για το κόπο της Αγρυπνίας, δείπνο με την φροντίδα των φιλόπονων και εργατικών Κυριών του ''Ενοριακού Ταμείου Αλληλεγγύης'' σε όλους τους εκκλησιασθέντες.