Δάνεισε κι εσύ δυο ώρες στο Θεό, πηγαίνοντας στην εκκλησία, και θα φέρεις στο σπίτι σου κέρδη αμέτρητων ημερών. Αν όμως δεν δέχεσαι να κάνεις κάτι τέτοιο, σκέψου μήπως μ’ αυτή σου τη στάση χάσεις κόπους πολλών ετών. Γιατί ο Θεός, όταν περιφρονείται, γνωρίζει να σκορπίζει τα χρήματα που συγκεντρώνεις με την εργασία της Κυριακής (Άγιος Ιωάννης ο Χρυσόστομος ).

Αρχική » Ενοριακά Νέα

Την Κυριακή 24 Νοεμβρίου 2019 το απόγευμα με πολλή χαρά υποδεχθήκαμε Ενορίτες του Ιερού Ναού Αγίας Τριάδος Περιστερίου τους οποίους συνόδευε ο εκ των Εφημερίων Πανοσιολ.π.Ιερώνυμος Φωτάκης.

Μετά τον Εσπερινό της Αγίας Αικατερίνης και αφού προσκύνησαν το Σεπτό λείψανο του Αγίου μας ανεβήκαμε στο Αρχονταρίκι μας όπου φιλοξενήσαμε τους επισκέπτες μας στήνοντας ακόμη μία γέφυρα επικοινωνίας με την εκεί Εκκλησιαστική Κοινότητα υποσχόμενοι την ανταπόδοση της επισκέψεως.