Ο Θεός είναι μέσα στον άνθρωπο. Ο άνθρωπος όμως πολλές φορές, βρίσκεται έξω από τον εαυτό του. Όταν επιστρέψει σαν τον Άσωτο της Παραβολης στον εαυτό του («εις εαυτόν δε ελθών» Λουκ. ιε' 20), τότε θα βρει το Θεό να τον περιμένει.(Ιερός Αυγουστίνος).

Αρχική » Ενοριακά Νέα

Την Κυριακή 24 Νοεμβρίου 2019 το απόγευμα με πολλή χαρά υποδεχθήκαμε Ενορίτες του Ιερού Ναού Αγίας Τριάδος Περιστερίου τους οποίους συνόδευε ο εκ των Εφημερίων Πανοσιολ.π.Ιερώνυμος Φωτάκης.

Μετά τον Εσπερινό της Αγίας Αικατερίνης και αφού προσκύνησαν το Σεπτό λείψανο του Αγίου μας ανεβήκαμε στο Αρχονταρίκι μας όπου φιλοξενήσαμε τους επισκέπτες μας στήνοντας ακόμη μία γέφυρα επικοινωνίας με την εκεί Εκκλησιαστική Κοινότητα υποσχόμενοι την ανταπόδοση της επισκέψεως.