Όταν μια πόρτα κλείνει, μια άλλη ανοίγει, αλλά συχνά κοιτάμε την κλειστή πόρτα δυστυχώς τόσο πολύ, ώστε να μην βλέπουμε τις πόρτες που έχουν ανοίξει για εμάς. Alexander Graham Bell

Αρχική » Ενοριακά Νέα

Την Κυριακή του Σπορέως 13 Οκτωβρίου 2019 το απόγευμα είχαμε  μικροί και μεγάλοι μια όμορφη ψυχαγωγική ευκαιρία στο Ενοριακό μας Αρχονταρίκι. Το Κουκλοθέατρο Λαμίας στα πλαίσια των Νεανικών μας Συνάξεων  με τις δύο Κυρίες την Αναστασία και την Κατερίνα Ξηρομερίτη παρουσίασαν την Παράσταση με τίτλο :''Μπαμπά Άντε γειά'' η οποία αναφερεται στην γνωστή Παραβολή του Ασώτου. Οι μικροί μας Ενορίτες διασκέδασαν, ψυχαγωγήθηκαν, χάρηκαν, τραγούδησαν και χόρεψαν αφού ο διαδραστικός τρόπος της διεξαγωγής του δρώμενου βοήθησε στην επικοινωνία των παιδιών με τους ήρωες της παράστασης. Αμέσως μετά προσφέρθηκαν γλυκίσματα και αναψυκτικά σε όλους.