Αρχική » Ενοριακά Νέα

Στην καλογερική γλώσσα '' Παγκοινιά’’ σημαίνει ομαδική εργασία κατά την οποία πολλοί αδελφοί συνεργάζονται για να διακονήσουν έναν σκοπό.

Αυτήν την αποστολή είχε και η δική μας παγκοινιά  την Τρίτη 19 αλλά και την  Τετάρτη 20 Απριλίου 2016 με την οποία καθαρίσθηκε ο Ναός μας, αφαιρέθηκαν οι τάπητες, γυαλίστηκαν οι κανδήλες και τα μπρούτζινα μανουάλια, πλύθηκαν οι κανδηλόκουπες, ξεσκονίστηκαν το τέμπλο, τα προσκυνητάρια και τα καθίσματα και γενικά ευπρεπίσθηκε ο Ναός  και το Αρχονταρίκι μας για τις Άγιες  Ημέρες της Μεγαλοβδομάδος και του Πάσχα .

Πρωταγωνιστές οι πολλοί και καλοί συνεργάτες.  Μνησθείη Κύριος ο Θεός της αγάπης αυτών.