Αρχική » Ενοριακά Νέα

Σύμφωνα με τα κρατούντα εδώ και περισσότερα από δέκα χρόνια, τελέσθηκε η Προεόρτιος Αγρυπνία για τον Ευαγγελισμό της Κοιμήσεως της Παναγίας μας την Τετάρτη 12 Αυγούστου 2015. Κατά την Λατρευτική Σύναξη εψάλη μαζί με την Ακολουθία της Αποδόσεως της Εορτής της Μεταμορφώσεως και η Ασματική Ακολουθία της Εορτής σύμφωνα με την Παράδοση της Ιεροσολυμίτικης Εκκλησίας.

Μετά την Θ.Λειτουργία και την ευλογία του κολλύβου παρετέθη νηστίσιμη Τράπεζα στο Αρχονταρίκι μας,για όλους τους αγρυπνήσαντες . Προσφέρθηκαν πάνω απο 150 μερίδες  με μοναστηριακό τρόπο μαγειρεμένου φαγητού  γεγονός που χαροποίησε όλους αφού για μια ακόμη φορά αισθανθήκαμε την Ενορία σαν σπίτι μας.  Μαζί μας συμπροσευχήθηκε και ο πανοσιολ.π.Πολύκαρπος.