Η αληθινή ιστορία μιας νεαρής γυναίκας που μπόρεσε να ξεφύγει, και να ζήσει μια φυσιολογική ζωή. Βιντεοταινία - Ντοκουμέντο ξεσκεπάζει την εταιρεία "ΣΚΟΠΙΑ" μέσα από τα πραγματικά γεγονότα, και τις αποκαλύψεις των πρώην οπαδών, των πρώην Μαρτύρων του Ιεχωβά. Μια ταινία που όλοι αξίζει να δείτε, γιατί όλοι κάποια στιγμή, ίσως βρεθείτε μπροστά στον προσηλυτισμό, και την αίρεση των Μαρτύρων του Ιεχωβά, ή ίσως χρειαστεί να βοηθήσετε κάποιο θύμα των Μαρτύρων του Ιεχωβά.

Δανέζικη ταινία θρησκευτικού δράματος η οποία ήταν μια μεγάλη επιτυχία στη Δανία με πάνω από 300.000 εισιτήρια. Βασισμένο σε μια αληθινή ιστορία, της Σάρας Sara (Rosalinde Mynster), η οποία προέρχεται από μια οικογένεια Μαρτύρων του Ιεχωβά . Όταν ερωτεύεται με τον Ταίς Teis (Pilou Asbaek ), ο οποίος είναι ένας άπιστος, τα πράγματα αρχίζουν να περιπλέκονται. (Στο έργο γίνονται εμφανείς οι διαφορές που κρατούν κλειστή την κοινωνία τους οι οποίες είναι τόσο αντικρουόμενες από των Χριστιανών.)