Δάνεισε κι εσύ δυο ώρες στο Θεό, πηγαίνοντας στην εκκλησία, και θα φέρεις στο σπίτι σου κέρδη αμέτρητων ημερών. Αν όμως δεν δέχεσαι να κάνεις κάτι τέτοιο, σκέψου μήπως μ’ αυτή σου τη στάση χάσεις κόπους πολλών ετών. Γιατί ο Θεός, όταν περιφρονείται, γνωρίζει να σκορπίζει τα χρήματα που συγκεντρώνεις με την εργασία της Κυριακής (Άγιος Ιωάννης ο Χρυσόστομος ).

Τα πιο κάτω περιοδικά δεν πρέπει να έχουν θέση στα χέρια των Ορθοδόξων Χριστιανών :

“ΣΚΟΠΙΑ” και “ΞΥΠΝΑ” των “Μαρτύρων του Ιεχωβά”
“ΤΑ ΚΑΛΑ ΝΕΑ”
“ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟΣ”
“ΟΙ ΝΙΚΗΤΕΣ”.
“Η ΦΩΝΗ ΤΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΟΥ”
“Ο ΕΠΙΟΥΣΙΟΣ ΑΡΤΟΣ”
“ΖΩΝΤΑΝΗ ΜΑΡΤΥΡΙΑ”
“ΗΧΩ ΤΗΣ ΑΛΗΘΕΙΑΣ”
“Η ΜΑΧΑΙΡΑ ΤΟΥ ΠΝΕΥΜΑΤΟΣ”
“Η ΑΓΓΕΛΙΑ ΜΑΣ”
“ΛΟΓΟΙ ΖΩΗΣ”