Ο Θεός είναι μέσα στον άνθρωπο. Ο άνθρωπος όμως πολλές φορές, βρίσκεται έξω από τον εαυτό του. Όταν επιστρέψει σαν τον Άσωτο της Παραβολης στον εαυτό του («εις εαυτόν δε ελθών» Λουκ. ιε' 20), τότε θα βρει το Θεό να τον περιμένει.(Ιερός Αυγουστίνος).

Αρχική » Ενοριακά Νέα

Την Κυριακή 19 Ιανουαρίου 2020 μετά την Θεία Λειτουργία μια ομάδα Νέων θα επισκεφθούμε την Αθήνα και συγκεκριμένα το Θέατρο ''Ακροπόλ'' όπου θα παρακολουθήσουμε την Παράσταση ''Ήμουν παιδί το ΄21 με τον Θεόδωρο Κολοκοτρώνη''.

Αργά το μεσημέρι θα γευματίσουμε στο Κέντρο της Αθήνας και το απόγευμα αφού προσκυνήσουμε στον Ι.Ν Αγίας Τριάδος όπου μας αναμένει ο αγαπητός Αρχιμ.π.Βασίλειος Κολοκυθάς θα απολαύσουμε τον καφέ μας στο πολυσύχναστο Κεφαλάρι Κηφησιάς.

Θα επιστρέψουμε αργά το απόγευμα.

Εκ του Ι.Ν