Κάθε πρωΐ που θα σηκωθούμε και θα φύγουμε από το σπίτι μας, μετά την προσευχή, πρέπει να σταυρώνουμε το μέτωπό μας και να λέμε: «συντάσσομαι σοι Χριστέ μου και αποτάσσομαι σοι Σατανά» και να φεύγουμε για τη δουλειά μας. Τότε θα μας βοηθάει ο Θεός όλη την ημέρα και θα μας σκέπει από κάθε κίνδυνο. π. Σάββας Αχιλλέως

Αρχική » Ενοριακά Νέα

Την Κυριακή 19 Ιανουαρίου 2020 μετά την Θεία Λειτουργία μια ομάδα Νέων θα επισκεφθούμε την Αθήνα και συγκεκριμένα το Θέατρο ''Ακροπόλ'' όπου θα παρακολουθήσουμε την Παράσταση ''Ήμουν παιδί το ΄21 με τον Θεόδωρο Κολοκοτρώνη''.

Αργά το μεσημέρι θα γευματίσουμε στο Κέντρο της Αθήνας και το απόγευμα αφού προσκυνήσουμε στον Ι.Ν Αγίας Τριάδος όπου μας αναμένει ο αγαπητός Αρχιμ.π.Βασίλειος Κολοκυθάς θα απολαύσουμε τον καφέ μας στο πολυσύχναστο Κεφαλάρι Κηφησιάς.

Θα επιστρέψουμε αργά το απόγευμα.

Εκ του Ι.Ν