Δάνεισε κι εσύ δυο ώρες στο Θεό, πηγαίνοντας στην εκκλησία, και θα φέρεις στο σπίτι σου κέρδη αμέτρητων ημερών. Αν όμως δεν δέχεσαι να κάνεις κάτι τέτοιο, σκέψου μήπως μ’ αυτή σου τη στάση χάσεις κόπους πολλών ετών. Γιατί ο Θεός, όταν περιφρονείται, γνωρίζει να σκορπίζει τα χρήματα που συγκεντρώνεις με την εργασία της Κυριακής (Άγιος Ιωάννης ο Χρυσόστομος ).

Αρχική » Ενοριακά Νέα

Την Κυριακή 19 Ιανουαρίου 2020 μετά την Θεία Λειτουργία μια ομάδα Νέων θα επισκεφθούμε την Αθήνα και συγκεκριμένα το Θέατρο ''Ακροπόλ'' όπου θα παρακολουθήσουμε την Παράσταση ''Ήμουν παιδί το ΄21 με τον Θεόδωρο Κολοκοτρώνη''.

Αργά το μεσημέρι θα γευματίσουμε στο Κέντρο της Αθήνας και το απόγευμα αφού προσκυνήσουμε στον Ι.Ν Αγίας Τριάδος όπου μας αναμένει ο αγαπητός Αρχιμ.π.Βασίλειος Κολοκυθάς θα απολαύσουμε τον καφέ μας στο πολυσύχναστο Κεφαλάρι Κηφησιάς.

Θα επιστρέψουμε αργά το απόγευμα.

Εκ του Ι.Ν