Πόσα δάκρυα χύθηκαν μπροστά σε εικονίσματα; Πόσοι αμαρτωλοί γονάτισαν σαν τους αγίους για να ζητήσουν θείο έλεος; Πόσα καντήλια άναψαν για να φωτίσουν τα σκοτάδια μίας μεγάλης νύχτας; Πόσες προσευχές έγιναν κλάμα γιατί ίσως ήταν πρώτη φορά που στη συνάντηση με τον Θεό ένιωσαν αληθινή αγάπη; Δ.Τ.

Αρχική » Ενοριακά Νέα

Την Κυριακή 2 Φεβρουαρίου 2020 ανήμερα της Υπαπαντής του Κυρίου μας μετά την Θεία Λειτουργία (ώρα 11.00 π.μ)θα αναχωρήσουμε για την όμορφη και γραφική Αράχωβα όπου θα γευματίσουμε το μεσημέρι και θα προσφερθούν τα Εόρτια αναμνηστικά , κατόπιν θα επισκεφθούμε τον Ιερό Ενοριακό Ναό Εισοδίων της Θεοτόκου όπου θα τελέσουμε αρτοκλασία υπέρ των Ορθοδόξων Ελληνίδων Μητέρων και στην συνέχεια ο Αιδεσιμολ.Εφημέριος του Ναού π.Κων/νος Χαιρόπουλος θα ομιλήσει επίκαιρα. Αφου απολαύσουμε τον απογευματινό μας καφέ θα επιστρέψουμε στην Θήβα.

Εκ του Ι.Ναού