Δάνεισε κι εσύ δυο ώρες στο Θεό, πηγαίνοντας στην εκκλησία, και θα φέρεις στο σπίτι σου κέρδη αμέτρητων ημερών. Αν όμως δεν δέχεσαι να κάνεις κάτι τέτοιο, σκέψου μήπως μ’ αυτή σου τη στάση χάσεις κόπους πολλών ετών. Γιατί ο Θεός, όταν περιφρονείται, γνωρίζει να σκορπίζει τα χρήματα που συγκεντρώνεις με την εργασία της Κυριακής (Άγιος Ιωάννης ο Χρυσόστομος ).

Αρχική » Ενοριακά Νέα

Tελέσθηκε η Αγρυπνία για την Παναγία την Γερόντισσα της οποίας Αντίγραφο της Θαυματουργού Εικόνος φυλάσσεται στο Ι.Βήμα του Ναού μας την Κυριακή 1η Δεκεμβρίου 2019.Στην Ακολουθία του Μεγάλου Εσπερινού συμμετείχε ο π.Πολύκαρπος ενώ τους Ύμνους έψαλαν γλυκύτατα οι Ιεροψάλτες μας Ηρακλής και Δημήτριος.Μετά την Θ.Λειτουργία προσφέρθηκε Τράπεζα στο Αρχονταρίκι μας.