Κάθε πρωΐ που θα σηκωθούμε και θα φύγουμε από το σπίτι μας, μετά την προσευχή, πρέπει να σταυρώνουμε το μέτωπό μας και να λέμε: «συντάσσομαι σοι Χριστέ μου και αποτάσσομαι σοι Σατανά» και να φεύγουμε για τη δουλειά μας. Τότε θα μας βοηθάει ο Θεός όλη την ημέρα και θα μας σκέπει από κάθε κίνδυνο. π. Σάββας Αχιλλέως

Αρχική » Ενοριακά Νέα

Τελέσθηκε την Τετάρτη 20 Νοεμβρίου 2019 το βράδυ η Αγρυπνία για τα Εισόδια της Παναγίας μας με την συμμετοχή πολλών φιλακόλουθων πιστών οι οποίοι στην πλειοψηφία τους μετάλαβαν των Αχράντων Μυστηρίων.

Κατά την ψαλμώδιση των Καταβασιών ''Χριστός γεννάται'' έγινε η Προσκύνηση της Εικόνος της Γεννήσεως η οποία καθαγιάσθηκε επι του Θεοδέγμονος Σπηλαίου της Βηθλεέμ.Μετά την Θυσία προσφέρθηκε Τράπεζα στο Ενοριακό μας Αρχονταρίκι.