Δάνεισε κι εσύ δυο ώρες στο Θεό, πηγαίνοντας στην εκκλησία, και θα φέρεις στο σπίτι σου κέρδη αμέτρητων ημερών. Αν όμως δεν δέχεσαι να κάνεις κάτι τέτοιο, σκέψου μήπως μ’ αυτή σου τη στάση χάσεις κόπους πολλών ετών. Γιατί ο Θεός, όταν περιφρονείται, γνωρίζει να σκορπίζει τα χρήματα που συγκεντρώνεις με την εργασία της Κυριακής (Άγιος Ιωάννης ο Χρυσόστομος ).

Αρχική » Ενοριακά Νέα

Τελέσθηκε την Τετάρτη 20 Νοεμβρίου 2019 το βράδυ η Αγρυπνία για τα Εισόδια της Παναγίας μας με την συμμετοχή πολλών φιλακόλουθων πιστών οι οποίοι στην πλειοψηφία τους μετάλαβαν των Αχράντων Μυστηρίων.

Κατά την ψαλμώδιση των Καταβασιών ''Χριστός γεννάται'' έγινε η Προσκύνηση της Εικόνος της Γεννήσεως η οποία καθαγιάσθηκε επι του Θεοδέγμονος Σπηλαίου της Βηθλεέμ.Μετά την Θυσία προσφέρθηκε Τράπεζα στο Ενοριακό μας Αρχονταρίκι.