Κάθε πρωΐ που θα σηκωθούμε και θα φύγουμε από το σπίτι μας, μετά την προσευχή, πρέπει να σταυρώνουμε το μέτωπό μας και να λέμε: «συντάσσομαι σοι Χριστέ μου και αποτάσσομαι σοι Σατανά» και να φεύγουμε για τη δουλειά μας. Τότε θα μας βοηθάει ο Θεός όλη την ημέρα και θα μας σκέπει από κάθε κίνδυνο. π. Σάββας Αχιλλέως

Αρχική » Ενοριακά Νέα

Στα πλαίσια της ποιμαντικής μας μέριμνας για τα παιδιά μας μετά την ακολουθία του Αγιασμού για την έναρξη της Νέας Σχολικής χρονιάς και την μεταφορά του μηνύματος του Σεβ.Ποιμενάρχου μας κ.Γεωργίου προσφέραμε ανεξαιρέτως σε όλους τους Μαθητές του 7ου Νηπιαγωγείου και του 6ου Δημοτικού Σχολείου Θηβών (240 περίπου παιδιά) τα οποία ανήκουν στην Ενοριακή μας περιφέρεια από ένα Τετράδιο και ένα μολύβι τα οποία συνοδεύονταν από ευχετήρια κάρτα – Πρόσκληση για την επερχόμενη έναρξη των Νεανικών μας Συνάξεων.

Η ταπεινή αυτή εκδήλωση αγάπης έγινε δεκτή με ενθουσιασμό από τους διδασκάλους, τους γονείς και φυσικά τα ίδια τα παιδιά.