Αρχική » Ενοριακά Νέα

Κυριακές (7.00-10.00 π.μ)και Εορτές 7.00 - 9.00 π.μ) : Θ.Λειτουργία με πεντάλεπτο κήρυγμα ,τις Κυριακές μετά το Ι.Ευαγγέλιο.Μετά τη Θ.Λειτουργία προσφέρεται καφές για το εκκλησίασμα στο Ενοριακό μας Κέντρο.

√ Σάββατο: Θ.Λειτουργία με κόλλυβα για τους  κεκοιμημένους.

Καθημερινώς: Μετά την Πρωινή(8.30 π.μ-12.30 μ.) και την Εσπερινή Ακολουθία (6.00-7.30 μ.μ)ο Ιερέας θα βρίσκεται στο Γραφείο του και θα προσφέρει καθηκόντως την διακονία του για  την Εξομολόγηση μας, την συζήτηση,την  βοήθεια  και την στήριξη του σε οτιδήποτε μας  απασχολεί.

Τετάρτη  5.00 – 6.00 μ.μ: H Παράκληση στον Οσιομάρτυρα  μας και το  Εσπερινό Κήρυγμα με θέμα για εφέτος την ανάλυση των ύμνων της Παρακλήσεως του Αγίου.

√Tέλεση Ιερού Σαρανταλείτουργου των Χριστουγέννων(15/11-25/12) και Ιερου Δεκαπενταλείτουργου της Παναγίας(1-15/8)

√Μηνιαίως (μετά  από  ανακοίνωση) : Ιερό Ευχέλαιο.

Εβδομαδιαίως: Η Κατηχητική Συνάντηση για παιδιά (Σάββατο 4.00 μ.μ) και νέους (6.00 μ.μ.)

Σε τακτικά διαστήματα: Επίσκεψη στα παιδιά  του 6ου Δημοτικού και  του 7ουΝηπιαγωγείου .

Μια  φορά τον  Μήνα (15 του μήνα) :Διανομή  ειδών διατροφής από την «ΤΡΑΠΕΖΑ    ΤΡΟΦΙΜΩΝ».

Τακτικώς  (μετά  από  ανακοίνωση): Ιερές  Αγρυπνίες (8.00 μ.μ- 12.30 ν.).

Περιστασιακώς: Διάφορες Εκδηλώσεις, βραδιές  τσάι, Λαχειοφόροι αγορές, Βράβευση φοιτητών και σημαιοφόρων μαθητών, Προβολή DVD στο Αρχονταρίκι , Εκδρομές, Ψυχαγωγικές εξορμήσεις, Διενοριακές επισκέψεις  κ.λ.

Εκδόσεις: Το  μηνιαίο περιοδικό «ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ» -Το  Ημερολόγιο του  2019.

Καθημερινώς: Πνευματικές αναρτήσεις στην ιστοσελίδα του Ναού  μας (www.inagiounikolaoutouneou.gr) και επικοινωνία στο ηλεκτρονικό ταχυδρομείο ([email protected]).

ΓΙΝΕ ΤΟ ΧΩΡΑΦΙ  ΟΠΟΥ  ΘΑ ΣΠΑΡΕΙ , ΘΑ ΒΛΑΣΤΗΣΕΙ

ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΡΠΟΦΟΡΗΣΕΙ Ο ΘΕΙΟΣ ΣΠΟΡΟΣ