Το να μετράς την αγάπη των άλλων είναι σαν να μετράς την εγωπάθειά σου. Μην μετράς…μόνο αγάπα, κι ας χάσεις στο μέτρημα. Αρχιμ. Παύλος Παπαδόπουλος

Αρχική » Ενοριακά Νέα

Την Τετάρτη 14 Δεκεμβρίου 2016 μετά τον Εσπερινό του Αγίου Ελευθερίου και την Παράκληση στον Άγιο μας  στο Αρχονταρίκι του Ναού πραγματοποιήθηκε η προγραμματισμένη Χριστουγεννιάτικη Φιλανθρωπική Εκδήλωση κατά την οποία προσφέρθηκαν  από τις Κυρίες του «Ενοριακού Ταμείου Αλληλεγγύης» τσάι και διάφορα γλυκίσματα.

Κατά την διάρκεια της ο Εκκλησιαστικός μας, Θεολόγος κ.Κων/νος Σβετζούρης ανέπτυξε με επιτυχία  το θέμα : «Το Μυστήριο της Μετανοίας ως μέσο προετοιμασίας για τα Χριστούγεννα». Περί το τέλος έγινε η Κλήρωση της λαχειοφόρου αγοράς με δώρα δύο τηλεοράσεις προσφορά Ενορίτου μας τον οποίο και ευχαριστούμε. Τα έσοδα από την Λαχειοφόρο θα διατεθούν για την ενίσχυση της Ι.Καλύβης του Αγίου Χαραλάμπουυς Καυσοκαλυβίων Αγίου Όρους, αλλά και του Φιλανθρωπικού έργου που επιτελείται στην Ενορία μας.

Οι δύο τυχεροί μας είναι ο κ.Λεωνίδας Ρεπούσκος (Νο 54) και ο κ.Σωτήριος Σαμαρτζής (Νο 117) οι οποίοι παρέλαβαν τα δώρα τους.Ήταν μια βραδυά που εκδηλώθηκε η ζεστασιά και η ομορφιά της Ενοριακής ζωής.