Το να μετράς την αγάπη των άλλων είναι σαν να μετράς την εγωπάθειά σου. Μην μετράς…μόνο αγάπα, κι ας χάσεις στο μέτρημα. Αρχιμ. Παύλος Παπαδόπουλος

Αρχική » Ενοριακά Νέα

Το  Σάββατο 12 Νοεμβρίου 2016 μας επισκέφθηκαν οι Πατέρες της Ενορίας Γενεθλίου της Θεοτόκου (Παντοβασίλισσας) Ραφήνας, ο καλλιφωνάτατος π. Δημήτριος (ο οποίος επανειλημμένα έχει ψάλλει στις Πανηγύρεις του Ναού μας) και ο π. Απόστολος επικεφαλής ομάδος Ενοριτών οι οποίοι συμμετείχαν συμπροσευχόμενοι στην Ακολουθία του Μεγάλου Αναστάσιμου Εσπερινού της μνήμης του Ιερού Χρυσοστόμου.

Μετά την προσκύνηση του Ιερού Λειψάνου του Αγίου μας δεξιωθήκαμε τους επισκέπτες μας στο Αρχονταρίκι του Ναού μας όπου οι Κυρίες μας προσέφεραν με αγάπη καφέ, αναψυκτικά και γλυκίσματα.