Η αποτυχία δεν αποτελεί πάντα λάθος μπορεί απλώς να είναι το καλύτερο που μπορεί κάποιος να κάνει υπό συγκεκριμένες περιστάσεις. Το πραγματικό λάθος είναι να σταματήσουμε να προσπαθούμε. B.F. Skinner

Αρχική » Μητροπολίτης » Νέα Ι. Μητροπόλεως

Tην Πέμπτη 17 Μαρτίου 2016 ο Σεβασμιώτατος Ποιμενάρχης μας κ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ επισκέφθηκε το στρατόπεδο στη Ριτσώνα, όπου προσωρινά φιλοξενούνται περίπου τριακόσιοι πρόσφυγες.

Η στήριξη στους εμπερίστατους αδελφούς είναι χριστιανικό καθήκον όλων μας, δήλωσε ο Σεβασμιώτατος παραδίδοντας στον Ελληνικό Ερυθρό Σταυρό για διανομή ρούχα παιδικά, υποδήματα, είδη ατομικής υγιεινής, γάλα-γλυκίσματα για τα παιδάκια και φάρμακα για τις επείγουσες ανάγκες περίθαλψης.

Η «ΑΡΩΓΗ» της κατά Βοιωτίαν Εκκλησίας θα συνεχιστεί προς κάθε συνάνθρωπό μας που βρίσκεται σε δεινή θέση τόνισε ο Σεβασμιώτατος. Δύναμις  όλων μας η σταυροαναστάσιμη θυσία του Κυρίου μας Ιησού Χριστού.

Την Πέμπτη 17 Μαρτίου 2016 ο Σεβασμιώτατος Ποιμενάρχης μας κ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ επισκέφθηκε το στρατόπεδο στη Ριτσώνα, όπου προσωρινά φιλοξενούνται περίπου τριακόσιοι πρόσφυγες.

Δύναμις  όλων μας η σταυροαναστάσιμη θυσία του Κυρίου μας Ιησού Χριστού.